PROGRAMLAR

Özel Durumlarda Spor

Günümüzde obezite hastalığı gittikçe yaygınlaşmaktadır. Obeziteye bağlı olarak oluşan hastalıklarda hızlı bir şekilde ülkemizde artış göstermektedir. Her 3 kişiden 2 kişi obezite hastalığına yakalanmıştır ve bu hastalıklardan dolayı yaşam süreleri kısalmaktadır.

Bu hastalıkları önlemenin en kolay yolu spor yapmak , düzenli-dengeli beslenme ve uyku dengesini sağlamaktır. Kesinlikle Sigara , Alkol , Fast food , Düzensiz Uyku ve Beslenme , Stresli yaşam ….vb durumlardan kaçınılması gerekmektedir.

Bu durumlara dikkat edilmedigi takdirde kalp – dolaşım sistemi rahatsızlıkları , hormonel rahatsızlıklar , eklem rahatsızlıkları başlıyor ve gereksiz yere ameliyatlara , maddi ve manevi sonuçlara neden oluyor.

Günümüzde herşeyi bilgisayar başında çözdüğümüz ve çok çalışmak zorunda olduğumuz için vücutta çeşitli postür bozukları artmaktadır. Bu durum sporsuz bir yaşamıda üstüne ekleyince hem güzel bir görünüşü olumsuz etkiliyor hemde ilerde oluşabilecek eklem rahatsızlıklarında önemli rol oynuyor.

Kişilerde ve sporcularda herhangi bir kazadan dolayı oluşan eklem rahatsızlıkların sportif rehatilitasyon süreci çok önemlidir . Oluşan rahatsızlıkları tekrar oluşmaması için önlem almak gerekir . Uzman Personal Trainer ile yapılacak birebir çalışmalarda bu eklem rahatsızlıklarının tekrardan olmasını engelleyebilirsiniz.

Aşağıda verilen rahatsızlıklar bunlara birer örnektir.

Kalp ve Dolaşım Sistemi Rahatsızlıklarında Spor

Bypass Ameliyatı , Anjiyo Ameliyatı , Kalp Rtim Bozuklukları , Kolestrol Yüksekliği , Tansiyon Hastalıkları , Damar sertliği , Kan Yetmezliği , Kan Pıhtılaşması …vb

Eklem Rahatsızlıklarında Spor

Bel Fıtığı , Boyun Fıtığı , Menisküs , Çapraz Bağ Kopmaları , Kemik Erimesi , Omuz Sakatlıkları , Tenisçi Dirseği , Golfçü Dirseği….vb

Hormonel Rahatsızlıklarda Spor

Diyabet Hastalığı , Troid Bozuklukları, insülin rahatsızlığı……vb

Postür Bozukluklarında Spor

Kifoz (Kamburluk) , Lordoz , Skolyoz , Lordoz kifoz , Cervikal lordoz …..vb

Yukarıda verilen rahatsızlıkların Tanı , Tedavi ücretleri , Zaman kaybı ve en önemlisi Psikolojisi kişide derin zedelenmeler oluşturmaktadır. Gereksiz yere maddi ve manevi kayıpların olmaması veya bunlara bir önlem almak için Uzman Personal Trainer ile çalışmanız kaçınılmaz olmalıdır.

© 2012
H.E.Y SAĞLIKLI YAŞAM VE SPORTİF EĞİTİM ORGANİZASYON DANIŞMANLIK ŞİRKETİ
Adres: Yıldırım Beyazıt Mah.Şenköşe Caddesi Yasemin Apt.No:1 Kat 5/14

Melikgazi / KAYSERİ