FAALİYET ALANLARIMIZ

Personal Trainer Eğitim Programı

   H.E.Y PERSONAL TRAINING sistemi fizyoterapi kökenli eğitmenlerden alınan ölçüm sonuçlarına göre kuvvet, dayanıklılık, esneklik ve postür düzenlenmesine yönelik fitness, cardio, yoga ve pilates programlarının kişiye özel olarak birleştirilmesi ve diyetisyenler tarafindan hazırlanan özel beslenme programlari ile bu kisiye özel programlarin desteklenmesidir.

     Bu programlar ayrı ayrı hocalar tarafından özenle hazırlanarak, ekip çalışması ile bütünlük kazanıyor. Ekibin yaptığı haftalık özel toplantılarla üyelerin gelişimleri yakından takip ediliyor. Altı sekiz haftalık proramlar sonunda testlerin tekrar uygulanması ve programların verimlilikleri değerlendiriliyor ve uyemizin ihtiyaclarina yonelik yeni programlar hazirlaniyor.

     PERSONAL TRAINER bütün bunların aksamadan yapılması için kişilerin motivasyonunu en yüksek seviyede tutar, ayrıca kişilerin beklentileri doğrultusunda yaşam kalitelerini yükseltecek alışkanlıklar kazandırır. Böylece hedeflenen sonuca ulaşmak kaçınılmazdır.

     H.E.Y. LIFE PERSONAL TRAINING SİSTEMİ ile bilimsel kişiye özel egzersiz programları ve her zaman yanınızda olan Master Eğitmeninizle, günden güne Vücudunuzun nasıl şekillendiğini ve mükemmel hale geldiğini, bizzat yaşayarak görerek, Master Trainer'ınızla karşılıklı konuşup yorumlar yapıp ve neticeleri gördükçe mutlu olacaksınız.

     Yaşam kalitesini yükseltmek için hayatın içine bir parça da olsa sporu almanın şart olduğu bilinen bir faktör. Fakat bunu yaparken bilinçli yaklaşmak da bilimsel bir gerçek. Spora başlarken veya sporsal verimin arttırılması istenirken profesyonel yardım almak hem yapılan egzersizin kalitesini arttıran hem de ulaşılmak istenen hedefe yönelik önemli bir etken olacaktır.


      PERSONAL TRAINING SİZ ÖZELSİNİZ…

    H.E.Y. LIFE ile özel olduğunuzu hissedeceksiniz! PERSONAL TRAINING’I özel kılan kinesiyoloji, anatomi, biomekanik, egzersiz fizyolojisi, beslenme, antrenman bilimi dallarında eğitim almış, tecrübeli birer profesyonel olan antrenörlerimizin, antrenmanınız süresince sizinle birebir birlikte çalışması ve programınızın günlük olarak hazırlanmasıdır.

    Rutin olmayan günlük programlar ve fonksiyonel fitness egzersizleri ile motivasyonunuz en üst düzeyde olacak. Antrenörünüzün çalışma süresi boyunca tüm dikkat ve ilgisinin sizin üzerinizde yoğunlaşmış olmasıyla, olabilecek en ufak yanlış hareket riski bile tamamen ortadan kalkacak, tüm hareketler tamamen eksiksiz ve doğru teknik ile uygulanacak, böylelikle istediğiniz form ve kondüsyona çok daha hızlı şekilde ulaşacaksınız.

 

       H.E.Y LIFE PERSONAL TRAINING SİSTEMİNİN  İŞLEYİŞİ

1.Kişiye özel bir dosya acilip kisisel bilgiler kaydedilir.

2.Boy, kilo, ve vücut yağ, kas, sıvı yüzdesi, mineral, protein miktarlarini içeren ölçümler yapılır.

3.Bazal metabolizma hızı belirlenir. Bazal metabolizma hızı kişiden kişiye büyük farklar oluşturabildiği için özellikle bir diyet planlaması da uygulanacaksa büyük önem taşır. Ortalama hesap edilerek yapılan bazal metabolizma hızı hesapları günlük 500 kilo kaloriye kadar bir hata payı oluşturabildiği için verilen diyet planlamasında hatalara neden olabilir.

4. Aerobik kapasitesi belirlenir. Burdaki amaç kişinin egzersiz kapasitesinin hangi aşamada olduğunun belirlenip, egzersiz programının en uygun seviyede oluşturulmasına yardımcı olmaktır.

5.Alanında uzmanlaşmış fizyoterapistler tarafindan posture analizleri yapilarak kişinin duruş bozukluklarının ve kassal dengesizliklerinin nedenleri belirlenir.

6.Güç, dayanıklılık, denge, esneklik testleri uygulanarak kişinin antreman programlarının hangi yönde ilerlemesi gerektiğine karar verilir.

7.Alanında uzman fizyoterapistler tarafından fiziksel özellikleriniz, postür analizini, sağlık geçmişiniz kas kuvvetiniz, dayanikliliginiz, esnekliginiz göz önüne alınarak ve hedefleriniz doğrultusunda hazırlanan bu çalışma programlarimiz master trainnerlarimiz tarafindan 60 dk lık antrenman ve 30 dk cardıo ile üyelerimize yüksek etkinlikte, risksiz ve hatasız çalışma imkanını sağlamaktır. Amacımız, maksımum noktada verimliklik artışları sağlamak ve üyelerimizin yaşam kalitelerini arttırmaktır.

8.Bu bilgilerin ışığında hazırlanan kişiye özel formda referans veriler yardımıyla en uygun egzersiz programı verilir. 6-8 haftalik süreçte bu testler tekrarlanır ve kişinin max noktada verimlilik artışları profosyonel eğitmenlerimiz tarafindan sürekli takip edilir. 6-8 haftalik süreçlerde antreman programlari yenilenir ve maximum verimlilik sağlanır.

PERSONAL TRAINING SISTEMININ YARARLARI

 • Güçlü eklem ve bağlar
 • Güçlü kaslar
 • Sağlikli ve fit bir vucut
 • Yaşam kalitesinin artmasi
 • Yaşanabilicek ve yaşanan bel, boyun, diz, omuz vb ağrıların ve problemlerinin önüne geçebilmesi.
 • İleriye yönelik yaşlılığa bağlı sakatlıkların önüne geçilmesi.
 • Daha az vücut yağı
 • Sağlıklı kemikler
 • Vücut ısısının düzenlenmesi
 • Sağlıklı kan basıncı ve akışı
 • Sağlıklı ve güçlü ciğerler
 • Kalbin daha fazla kan pompalaması
 • Düşük kalp atışı
 • Kandan daha fazla oksijen emilimi
 • Düşük kan basıncı

© 2012
H.E.Y SAĞLIKLI YAŞAM VE SPORTİF EĞİTİM ORGANİZASYON DANIŞMANLIK ŞİRKETİ
Adres: Yıldırım Beyazıt Mah.Şenköşe Caddesi Yasemin Apt.No:1 Kat 5/14

Melikgazi / KAYSERİ