KURSLAR

Vücut Geliştirme

İnsanların daha saglıklı , daha atletik ve daha güçlü bir yapıya sahip olabilmeleri için çeşitli antrenman programları oluşturup kaslarda enine büyüme saglayarak vücut kaslarının kitlesel olarak artışını saglamaktır. Kaslardaki bu enine artışa hipertrofi denir. Vücuttaki kas oranını artırmak isteyen kişiler yapılacak antrenmanların verimliliginin yanı sıra “beslenme” ve “dinlenmeyede” çok dikkat etmesi gerekir. Günlük olarak ; Protein , yağ , karbonhidrat , vitamin ve mineral alımlarının oranlarına dikkat etmelidir.

Vücut geliştirme antrenmanlarında 1990 dan sonra çeşitli antrenman modelleri geliştirilmiştir. Bu doğrultuda amacımız kaba bir vücut görünümü değil kasların daha belirgin göründüğü bir vücut oluşturmaktır . Halk arasında fit bir vücut olarak tabir edilen bu durum gelişen teknoloji ve bilimin birleşmesi ile hem antrenman çeşitliliğini artırmış hemde beslenme konusunda bir çok alternatif sunmuştur.

Belli bir amacı olan kişiler hedefine ulaşmak için zorlu bir o kadarda eğlenceli bir yol için ilk adımı atmış olurlar . Bu sistem hem antrenman için zaman ayırma , zorlanma hemde düzenli beslenme için ufak kısıtlamalar getireceği için uzman bir “Personal Trainer” dan destek alınması gerekir.

Personal Trainer kişinin tüm vücut ölçümlerini , sağlık durumunu , fiziksel durumunu , beslenme durumunu……vb noktaları dikkate alarak belirlenen hedefin her basamağında kişiye özel degişik antrenman programları hazırlar ve yüksek motivasyonla birebir yapılmasını sağlar.

© 2012
H.E.Y SAĞLIKLI YAŞAM VE SPORTİF EĞİTİM ORGANİZASYON DANIŞMANLIK ŞİRKETİ
Adres: Yıldırım Beyazıt Mah.Şenköşe Caddesi Yasemin Apt.No:1 Kat 5/14

Melikgazi / KAYSERİ